Köpa/Sälja Aktie

Här kan du som vill köpa eller sälja en aktie få in dina kontaktuppgifter.

Observera att vi inte på något sätt involverar oss i själva affäruppgörelsen utan endast förmedlar kontakten mellan köpare och säljare.

Vi vill dock göra er uppmärksamma på att ansvaret ligger hos köparen att kontrollera att det inte finns en skuld till Aktiebolaget (en skuld till bolaget medför att spelrättsbeviset är ogiltigt). Säljaren kan inte göra sig skuldfri genom att enbart sälja sin aktie. Skulden måste vara reglerad innan försäljning. Så länge man äger en aktie är man skyldig att betala som lägst Passiv medlem. Ring gärna till kansliet så hjälper vi dig, 08-524 305 91.

 

Säljes 

Namn E-post Telefon
Christian Lindström christian.p.lindstrom@ericsson.com 070-3062677
Johannes Karlsmyr johannes.karlsmyr@gmail.com 070-3975828
Helena Stein helena.stein@hotmail.se 073-0644217
Lars Andersson lars.a.andersson@ericsson.com 070-5197461
Inga Kamlin inga.kamlin@gmail.com 070-2343289
Eric Petersson eric@agitta.se 070-6206715
Olov Hamilton olov.hamilton@tyrens.se 073-2746066
Göran Nyström goran.nystrom@vinge.se 070-7143091
Åke Pilquist pilquist@bredband.net 073-9170807
Lars af Schmidt lars.af.schmidt@telia.com 073-9417177
Agneta af Schmidt aafschmidt@telia.com 073-9417177
Michael Mathisen mickemathisen@gmail.com 070-7161236
Christer Alkelöw (flera aktier) christer@alkelow.com 073-5131548
Per Johansson (två aktier) per.johansson@glaskedjan.se 070-8971712
Bo Nordenskjöld bo.nordenskjold@liu.se 073-4618901
Kerstin Nordenskjöld bo.nordenskjold@liu.se 073-4618901
Carl Svendenius carlsvendenius@hotmail.com 070-7386907
Ann Blomqvist annblomqvist@outlook.com 073-6707743
Thomas Österberg (2 aktier) thomas@metodgolv.se 070-6315621
Petter Danielsson instek@hotmail.se 076-8474306
Lars Bergwall larsbergw@bredband.net 070-7759512
Ebbe Olsson Inger.ebbe@comhem.se 08-7513737

 

Köpes

Namn  E-post Telefon
Hans Nilsson-Tuorda hans.nilsson-tuorda@sbff.se 070-4933211
Magnus Måhlgren magnus@kerstinstaxi.nu 073-5264835
Stefan Jonsson jonsson.steffe@live.se 072-5017005
Oliver Knutsson oliver.knutsson@gmail.com 073-9255599